שילוב של צמחים הנעים עם הרוח או בעלי מראה של זרימה ייצרו עניין ודינמיות בגינה שילוב של צמחים כדוגמת זיף נוצה, מלעניאל דקיק, מליניס מעורק, קורטדריה מכסיפה בעקרון צמחים ממשפחת הדגניים ודומיהם.

אוהבים את ציוץ הציפורים רפרוף הצופיות בגינה? שלבו בגינתכם צמחים מהרשימה המוצעת ותגדילו את סיכויי הביקור של הציפורים: היביסקוס סיני , יערה יפנית, אלמון הודי, חוטמית תרבותית, רימון מצוי. ככלל צמחיה בעלת פירות אדומים, עשירה בצוף או עשירה בזרעים תקסום לציפורים.

פרפרים אוהבים סגול אז אם חשקה נפשכם בגינה המושכת פרפרים הרבו לשתול צמחיה הפורחת בסגול על גווניו השונים.

שימוש באלמנטים דוממים בגינה כדוגמת סלעים, כדים, אזורי ישיבה טבעיים, שבילים, ספסלים, אלמנט מים יכולים לשדרג משמעותית מראה של כל גינה.

התקנת מערכת השקיה חכמה לגינה, העושה הפרדה בהשקיה בין עצים, בני שיח, עציצים, ערוגות תבלינים ודשא תאפשר אספקת מים מדויקת לכל צמח בגינה על פי צרכיו ותבטיח חסכון משמעותי בצריכת המים לגינה. שיקלו להוסיף מערכת דישון לקבלת גדילה וצימוח מהיר יותר של הצמחייה בהתאם לצרכיכם.

שימוש בחומרי חיפוי קרקע טבעיים כגון שבבי עץ, גזם מרוסק, טוף גרוס (ללא שימוש בפלריג הגורם למחנק וחימום הקרקע ) יחסכו לכם בעלויות ההשקיה של גינתכם, ישפרו את טיב הקרקע יעשירו אותה בחומרים אורגניים הנחוצים להתפתחות תקינה ובריאה של הצמחייה ויקטינו את כמות העשבייה המטרידה.

הרבה משעות השימוש שלנו בגינה הם בשעות אחה"צ ערב אל תשכחו לתכנן מערכת תאורה ליצירת אוירה מתאימה. חישבו כמה כיף יכול להיות לשכב על ערסל מתחת לעץ לפנות ערב ולקרוא ספר מרתק.

גם כאשר התקציב להקמת הגינה מוגבל, תכנון חכם של הגינה יאפשר ביצוע הקמתה בשלבים עלפי התוכנית ובהתאם לתקציב- אל תשתלו עץ בוגר במקום שבעוד 5 שנים כשיהיה לכם תקציב תרצו לבנות בריכה או ליצור פינת ישיבה.

בתכנון הגינה נסו לבצע משחקי טופוגרפיה הם אלו שיצרו עניין רב בגינה, נסו לצאת מהנוסחה הלקונית של גינה ובה דשא מוקף בצמחיה. העץ יכול להיות שתול בתוך הדשא ואפילו על גבעה קטנה ולידו סלע שניתן לשבת עליו.

הימנעו בהפרזה בכמות החומרים שאתם משלבים בגינה – ריצוף חוץ, דשא, דק, אבני מדרך, חלוקי נחל לחיפוי, טוף לחפוי ייצרו חוסר שקט בעיני המתבונן. אנו רוצים ליצור גינה נעימה ושעיננו לא יקפצו מאלמנט מושך עין אחד לשני בכל רגע.

בתכנון הגינה העתידית חשבו על פונקציונאליות ואת מי הגינה עתידה לשרת לאורך השנים והתאימו את התכנון לשינויים הצפויים בחייכם לדוגמא הפיכת אזור המיועד לטרמפולינה לפינת ישיבה עתידית, התאמת הגינה לבעלי חיים שיצטרפו.